2023

6Ejou (FR) | 999999999 (IT) | Adiel (IT) | Alessandro Adriani (IT) | Alex Dima (IT) | Alisha (UK) | Alinka (UA) | Amine Edge (FR) | Angy Kore (IT) | Anna (BR) | Another Taste (NL) | Anotr (NL) | Archie Hamilton (UK) | Ays Dj Set (NL) | Barbara Lago (US) | Beltran (BR) | Ben Sterling (UK) | Biia (PT) | Blackchild (IT) | Brina Knauss (SI) | Carista (NL) | Carl Cox (UK) | Carl Craig (US) | Carlita (TR) | Cassie Raptor (FR) | Charlie Sparks (UK) | Chloé Caillet (FR) | Chris Liebing (DE) | Chris Stussy (NL) | Christopher Coe (AU) | Cici (UK) | Clara Cuvè (DE) | Classmatic (BR) | Cloonee (US) | Colyn (NL) | Cornelius Doctor (FR) | Cuartero (ES) | Dance (FR) | Danilo Plessow (DE) | Daria Kolosova (DE) | Dario Loconte (IT) | Darius Syrossian (UK) | Dennis Cruz (ES) | Derrick Carter (US) | Derrick May (US) | Detroit In Effect (US) | Dexphase (ES) | Dimmish (IT) | Diplo (US) | Dj Bone (US) | Dj Boring (UK) | Dj Deep (FR) | Dj Protein (UK) | Dj Tennis (IT) | Drums And Chants (IT) | Dukwa (IT) | Dyen (NL) | East End Dubs (UK) | Egyptian Lover (US) | Ellie Acula (DE) | Emanuele Montalto (IT) | Enrico Sangiuliano (IT) | Enzo Siragusa (UK) | Fantastic Twins (DE) | Fatboy Slim (UK) | Fleur Shore (UK) | Floorplan (US) | Folamour (FR) | Frank Wiedemann (DE) | Gabriel Padrevita (IT) | Gandalf (IT) | Héctor Oaks (DE) | Holy Tongue (IT) | Honeyluv (US) | Hot Since 82 (UK) | I Hate Models (FR) | Indira Paganotto (ES) | Ivan Smagghe (UK) | Jaden Thompson (UK) | Jamie Jones (UK) | Jerimatt (IT) | Job Jobse (NL) | Joe Claussell (US) | John Digweed (UK) | Jon Dixon (US) | Joyhauser (BE) | Kevin De Vries (DE) | Kilimanjaro (UK) | Kliz (IT) | Krystal Klear (IE) | La Penderie Noire (CH) | Latmun (UK) | Lena Willikens (NL) | Leo Mas (IT) | Lorenzo Aribone (IT) | Lorenzo Raganzini (IT) | Lost Souls Of Saturn (US) | Lucia Lu (DE) | Luke Slater (UK) | Lvpica (IT) | Maceo Plex (US) | Maison B (IT) | Major Lazer (US) | Major League Djz (ZA) | Marbøx (IT) | Marco Faraone (IT) | Massano (UK) | Mathew Jonson (DE) | Mathii (IT) | Matisa (IT) | Melanie Ribbe (DE) | Metaraph (IT) | Milo Spykers (BE) | Mind Against (IT) | Mochakk (BR) | Nastia (UA) | Nic Fanciulli (UK) | Nico Moreno (ES) | Nicola Gavino (IT) | Nicole Lovera (IT) | Nicole Moudaber (UK) | O.Bee (US) | Oguz (DE) | Pan-Pot (DE) | Paolo Ferrara (IT) | Paolo Macrì (IT) | Patrick Mason (DE) | Paul Acquaviva (IT) | Pawlowski (PL) | Pawsa (UK) | Peggy Gou (KR) | Pirate Copy (UK) | Polaris (IT) | Prok & Fitch (UK) | Prunk (NL) | Reinier Zonneveld (NL) | Rendher (ES) | Ricardo Villalobos (DE) | Richie Ahmed (UK) | Riverside (IT) | Rossi (UK) | Rude (IT) | San Proper (NL) | Sante Sansone (IT) | Sara Landry (US) | Sasha (UK) | Sasha Carassi (IT) | Seth Troxler (DE) | Shermanology (NL) | Shlømo (FR) | Shubostar (DE) | Silvie Loto (IT) | Simone De Kunovich (IT) | Sita Abellan (UK) | Sizing (IT) | Skream (UK) | Skryption (ES) | Sosa (UK) | Speaking Minds (IT) | Stella Bossi (DE) | Stephan Bodzin (DE) | Swedish House Mafia (SE) | T78 (IT) | Tale Of Us (IT) | The Blessed Madonna (US) | The Hacker (IT) | The Martinez Brothers (US) | The Taste (IT) | Tigerhead (DE) | Tolouse Low Trax (FR) | Toman (NL) | Tomas Station (US) | Traxx (US) | Trym (FR) | Tsha (UK) | Tushen Raï (FR) | Ultimo Tango (IT) | Vintage Culture (BR) | Vladimir Ivkovic (NL) | wAFF (UK) | WhoMadeWho (DK) | Xenia (ES) | Youniverse (IT)

2022

999999999 (IT) | Ae:ther (DE) | Ahl Iver (BE) | Alex Dima (IT) | Amelie Lens (BE) | Andrea Oliva (IT) | Andres Campo (ES) | Ankkh (IT) | ANOTR (NL) | Antal (NL) | Archie Hamilton (UK) | Bedouin (US) | Ben Bohmer (DE) | Ben Kim (IT) | Ben Sterling (UK) | Black Crow (IT) | Blackchild (IT) | Boris Brejcha (DE) | Camelphat (US) | Carl Cox (UK) | Carl Craig (US) | Cassie Raptor (FR) | Cera Khin (TN) | Charlie Sparks (UK) | Chelina Manuhutu (NL) | Chloé Caillet (FR) | Cloonee (UK) | Craig Richards (UK) | Cuartero (ES) | Cybotron (US) | Dana Montana (UA) | Danilo Plessow aka MCDE (DE) | Danny Tenaglia (US) | Dario Loconte (IT) | Denis Sulta (UK) | Dennis Cruz (ES) | Derrick Carter (US) | Derrick May (US) | Detlef (EL) | Diplo (US) | Dj Drums & chants (IT) | Eddy M (IT) | Enrico Sangiuliano (IT) | Farrago (BE) | Fatima Hajji (ES) | Fideles (IT) | Fisher (OZ) | Fjaak (DE) | Four Tet (UK) | Gandalf (IT) | George Smeddles (UK) | Helena Hauff (DE) | HHY & The Kampala Unit  (UGA) | Honey Dijon (US) | I Hate Models (FR) | Hector Couto (ES) | Indira Paganotto (IT) | Ingrid (IT) | Isis (DE) | Jacidorex (BE) | Jamie Jones (UK) | Jay Mitta & Anti Vairas (TZ) | Joyhauser (BE) | John Summit (US) | Joseph Capriati (IT) | Juliet Fox (DE) | Kabeaushè (KE) | KlangKuenstler (DE) | Kliz (IT) | Kobosil (DE) | La Penderie Noire (CH) | Latmun (UK) | Lessss (FR) | Luca Agnelli (IT) | Luca Donzelli (IT) | Luuk Van Dijk (NL) | Lvpica (IT) | Marbox (IT) | Marco Faraone (IT) | Marika Rossa (UA) | Mason Maynard (UK) | Mathew Jonson (CA) | Mattia Trani (IT) | Melanie Ribbe (BR) | Menzi (ZA) | Michael Bibi (UK) | Milo Spykers (BE) | Mind Against (IT) | Mochakk (BR) | Monika Kruse (DE) | Nakadia (TH) | Nico Moreno (FR) | Munir Nadir (IT) | Nicola Gavino (IT) | Otta (PT) | Paco Osuna (ES) | Pan-Pot (DE) | Paperclip People (US) | Parfait (FR) | Patrick Mason (DE) | Paula Tape (CL) | PAWSA (UK) | Peggy Gou (KOR) | Piero Pirupa (IT) | Ramiro Lopez (ES) | Raven (CA) | Reinier Zonneveld (NL) | Rendher (ES) | Ricardo Villalobos (CL) | Riverside (IT) | Rude (IT) | Satoshi Tomiie (JP) | Seth Troxler (US) | Shermanology (NL) | Shlomo (FR) | Silvie Loto (IT) | Sizing (IT) | Skream (UK) | Solardo (UK) | Solomun (DE) | Sonja Moonear (DE) | Stella Bossi (DE) | Syreeta (UK) | T78 (IT) | Tale Of Us (IT) | The Blessed Madonna (US) | The Martinez Brothers (US) | The Taste (IT) | Tini Gessler (ES) | Trym (FR) | Turkana (SS) | Valentino (IT) | Viviana Casanova (ES) | Vltra (IT) | Wade (IT) | wAFF (UK) | Wheats (UK) | Xenia (UA) | Young Marco (NL) | YOUniverse (IT)

2021

4mina (IT) | Agoria (FR) | Airod (FR) | Blackchild (IT) | Chalanga (IT) | Chelina Manuhutu (NL) | Davide Squillace (IT) | Deborah De Luca (IT) | Derrick May (US) | Di Chiara Brothers (IT) | Dimmish (IT) | Eddy M (IT) | Gandalf (IT) | Indira Paganotto (ES) | Joyhauser (BE) | Lilly Palmer (DE) | Luca Agnelli (IT) | Marco Pizzini b2b Zara Thustra (IT) | Marbox (IT) | Milo Spykers (BE) | Nastia (UA) | Nicola Gavino (IT) | Paco Osuna (ES) | Pawsa (UK) | Proudly People (IT) | Ramiro Lopez (ES) | Riverside (IT) | Sante Sansone (IT) | Sizing (IT) | William Djoko (NL) | YOUniverse (IT)

2020

Anfisa Letyago (RU) | Anthony CI. (IT) | Black Crow | Chelina Manuhutu (NL) | D-Wynn (US) | Davide Squillace (IT) | Denaila (IT) | Derrick May (US) | Eddy M (IT) | Enrico Sangiuliano (IT) | Gandalf (IT) | Leon (IT) | Luca Ferrero (IT) | Marco Faraone (IT) | Marbøx (IT) | Maroglio Jay | mATT (IT) | Matthias Tanzmann (DE) | Mattia Trani (IT) | Michael Bibi (UK) | Milo Spykers (BE) | Muresh (IT) | Must (IT) | Nicola Gavino (IT) | Pawsa (UK) | Rossko (UK) | Sizing (IT) | The Lords (IT) | The Martinez Brothers (US) | Thomas C (IT) | wAFF (UK) | YOUniverse (IT)

2019

Adam Beyer (SE) | Adam Port (DE) | Alex Dima (IT) | Amelie Lens (BE) | Anastasia Kristensen (DK) | ANNA (BR) | ANOTR (NL) | Apollonia (FR) | Archie Hamilton (UK) | Bart Skils (NL) | Boris Brejcha (DE) | Boys Noize (DE) | Brina Knauss (SI) | Butch (DE) | Capofortuna (live) (IT) | Carl Cox (UK) | Charlotte de Witte (BE) | Dana Ruh (DE) | Davide Squillace (IT) | Denaila (IT) | Denis Sulta (UK) | Dennis Cruz (ES) | Derrick May (US) | Destructo (US) | Detlef (UK) | DJ Bone (US) | DJ Nobu (JP) | Dubfire (US) | D-Wynn (US) | East End Dubs (UK) | Eddy M (IT) | Enrico Sangiuliano (IT) | Enzo Siragusa (IT) | Farrago (BE) | Fatima Hajji (ES) | Gerd Janson (DE) | HAAi (AUS) | Jamie Jones (UK) | Janina (DE) | Jeremy Underground (FR) | Johannes Brecht (DE) | Joseph Capriati (IT) | Joyhauser (BE) | Lauren Lane (US) | Layton Giordani (US) | Len Faki (DE) | Lollino (IT) | Luca Agnelli (IT) | Luciano (CH) | Marbox (IT) | Martin Buttrich (US) | Matador (IE) | Mattia Trani (IT) | Max Chapman (UK) | Michael Bibi (UK) | Magit Cacoon (IL) | Modeselektor (DE) | Moreno Pezzolato (IT) | Motor City Drum Ensemble (DE) | Munir Nadir (IT) | Nic Fanciulli (UK) | Nina Kraviz (RUS) | Paco Osuna (ES) | Patrick Topping (UK) | PAWSA (UK) | Peggy Gou (DE) | Pirupa (IT) | Prins Thomas (NO) | Red Axes (IL) | Regal (ES) | Reznik (DE) | Ricardo Villalobos (CHI) | Richie Hawtin (CA) | Rossko (UK) | Sam Paganini (IT) | San Proper (NL) | Santé (DE) | Seth Troxler (US) | Solomun  (BA) | The Black Madonna (US) | The Taste (IT) | Vitalic (FR) | William Djoko (NL) | YOUniverse (IT)

2018

&ME (DE) | Adam Beyer (SE) | Adriatique (CH) | Alan Fitzpatrick (UK) | Amelie Lens (BE) | Anabel Sigel (ES) | Andrea Oliva (IT) | Apparat (DE) | Body & Soul – François K (US) | Joaquin “Joe” Claussell (US) | Danny Krivit (US) | Charlotte De Witte (BE) | Claudio Chiavegato (IT) | Cosmo (IT) | Cuartero (ES) | Denaila (IT) | Derrick May (US) | DJ Tennis (IT) | Dyed Soundorom (IT) | Eats Everything (UK) | Ellen Allien (DE) | Eric Prydz (SE) | Fatboy Slim (UK) | Francesco Tristano (IT) | Gandalf (IT) | Giorgia Angiuli (IT) | Hot Since 82 (UK) | Ilario Alicante (IT) | Jackmaster (UK) | Jamie Jones (US) | Jonny N’ Travis (IT) | Joseph Capriati (IT) | Josh Milan (US) | Kink (BG) | Kölsch (DE) | Lollino (IT) | Levon Vincent (US) | Lone (UK) | Lorenzo De Blanck (IT) | Luca Agnelli (IT) | Luciano (CH) | Luminér (IT) | Marc Maya (ES) | Marcelo Tag (IT) | Marco Carola (IT) | Marco Faraone (IT) | Moreno Pezzolato (IT) | Motor City Drum Ensemble (DE) | Mr Fingers aka Larry Heard (US) | Nina Kraviz (RUS) | Paco Osuna (ES) | Pan-Pot (DE) | Patrick Topping (UK) | Peggy Gou (KR) | Ralf (IT) | Richy Ahmed (UK) | Ricky Le Roy (IT) | Robert Hood (US) | Rødhåd (DK) | Rude (IT) | Ryan Elliott (DE) | Sam Paganini (IT) | Seth Troxler (US) | Solomun (BA) | Stacey Pullen (US) | Tape Out (IT) | The Martinez Brothers (US) | The Taste (IT) | Timo Maas (DE) | Underground Resistance pres. Depth Charge (Mark Flash & Mike Banks) (US) | Waajeed (US) | Woodstep (IT)

2017

Acid Mondays (ES) | Alex Dima (IT) | Âme (DE) | Amelie Lens (BE) | Andrea Pozzetto (IT) | Apollonia – Dan Ghenacia (F​R​), Dyed Soundorom (F​R​), Shonky (F​R​) | Ben Klock (DE) | Ben Sims (UK) | Body & Soul (US) | Boo Williams (US) | Canningham (IT) | Carl Cox (UK) | Charlotte de Witte (BE) | Chris Liebing (DE) | Claudio Chiavegato (IT) | Cobblestone Jazz (CA) | Cristian Sardellino (IT) | Cuartero (ES) | Davide Squillace (IT) | Degios (IT) | Denaila (IT) | Denis Sulta (UK) | Derrick May (US) | Dixon (DE) | DVS1 (US) | Ema b2b Unacs (IT) | Emmanuel Top (FR) | Enrico Sangiuliano (IT) | Fatboy Slim (UK) | Francesca Lombardo (IT) | Gandalf (IT) | Glenn Underground (US) | Honey Dijon (US) | Ivan Bert (IT) | Ilario Alicante (IT) | Jackmaster (UK) | Jacks Brothers (IT) | Jamie Jones (UK) | Janina (DE) | Jeff Mills (US) | John Digweed (UK) | Jonny N’ Travis (IT) | Joseph Capriati (IT) | Josh Wink (US) | Kerri Chandler (US) | Kölsch | Len Faki (DE) | Leon (IT) | Lil’ Louis (US) | Lollino (IT) | Lorenzo De Blanck (IT) | Luca Agnelli (IT) | Luciano (CH) | Luigi Madonna (IT) | Luph (IT) | Maceo Plex (US) | Mano Le Tough (DE) | Marcel Dettmann (DE) | Marcelo Tag (UK) | Marco Faraone (IT) | Marbox (IT) | Marco Carola (IT) | Marcel Fengler (DE) | Marcelo Tag (IT) | Mark Barbieri (IT) | Markantonio (IT) | Masters At Work (US) | Mattia Corrado (IT) | Mauro Bros (IT) | MDC (IT) | Mike Huckaby (US) | Modeselektor (DE) | Monika Kruse (DE) | Moreno Pezzolato (IT) | Munir Nadir (IT) | Mures (IT) | Nastia (UKR) | Nic Fanciulli (IT) | Nicola Cittadella (IT) | Nicole Moudaber (UK) | Nina Kraviz (RUS) | Nozzleholder (IT) | Paco Osuna (ES) | Paolo Porta (IT) | Patrick Topping (UK) | Paul Kalkbrenner (DE) | Paul Ritch (FR) | PhiloQ (IT) | Octave One (US) | Radioslave (UK) | Raffaele Attanasio (IT) | Recondite (DE) | Richy Ahmed (UK) | Rills (IT) | Robert Hood (US) | RPR Sound: Petre Inspirescu (RO), Raresh (RO), Rhadoo (RO) | Rude (IT) | Sam Paganini (IT) | San Proper (NL) | Sasha (UK) | SBTRKT (UK) | Se Retoh (IT) | Separated Brothers (IT) | Seth Troxler (US) | Sidney Charles (DE) | Simone Callegari (IT) | Sonja Moonear (CH) | Sven Väth (DE) | Tale of Us (IT) | Tapeout (IT) | The Black Madonna (US) | The Lani Brothers (IT) | The Martinez Brothers (US) | The Revelers (IT) | The Taste (IT) | Tycho (US) | Underkalture (IT) | Unrazze/Ramona (IT) | Wood Step (IT)

2016

Adam Beyer (SE) | Alex Dima (IT) | Andrea Introvigne (IT) | Apollonia – Dan Ghenacia (F​R​), Dyed Soundorom (F​R​), Shonky (F​R​) | Artes (IT) | Barem (AR) | Ben Klock (DE) | Carl Cox (UK) | Carola Pisaturo (IT) | Chris Carrier (FR) | Chris Liebing (DE) | Claudio Chiavegato (IT) | Clod (IT) | Daniel Stefanik (DE) | Danny Tenaglia (US) | Dave Clarke (UK) | Davide Squillace (IT) | Degios (IT) | Denaila (IT) | Dense & Pika (UK) | Derrick May (US) | Dewalta (DE) | Dj Qu (US) | Djebali (FR) | Djebali (FR) | Ellen Allien (DE) | Gandalf (IT) | Gary Beck (UK) | Hanfry Martinez (ES) | I-Robots (IT) | Ilario Alicante (IT) | Jeff Mills (US) | John Dimas (GR) | Jonny N’ Travis (IT) | Just a Mood (IT) | Kenny Larkin (US) | Kerri Chandler (US) | Kim Ann Foxman (US) | Kings of House NYC ​- ​David Morales (US), Louie Vega (US), Tony Humphries (US) | Kink (BG) | Laura Jones (UK) | Le Loup (FR) | Lil’ Louis (US) | Lollino (IT) | Luca Agnelli (IT) | Luigi Madonna (IT) | Marcel Dettmann (DE) | Marcelo Tag (UK) | Marco Carola (IT) | Margaret Dygas (DE) | Markantonio (IT) | Martin Buttrich (US) | MDC (IT) | Mettiu (IT) | Mike Shannon (CA) | Monika Kruse (DE) | Munir Nadir (IT) | Nastia (UKR) | Nicole Moudaber (UK) | Nina Kraviz (RUS) | Pan-Pot (DE) | Paolo Macrì (IT) | Patrick Topping (UK) | Phuture (US) | Radioslave (UK) | Raresh (RO) | Rebekah (UK) | Ricardo Villalobos (CHI) | Richy Ahmed (UK) | Rills (IT) | Rude (IT) | Sam Paganini (IT) | Seth Troxler (US) | Shlomi Aber (ES) | Silvie Loto (IT) | Skin (UK) | Slam (UK) | Solomun (BA) | Speedy J (NL) | Sven Väth (DE) | Steve Rachmad (NL) | Sven Väth (DE) | System of Survival (IT) | Terrence :Terry: (FR) | The Taste (IT) | Wood Step (IT)

2015

Alan Fitzpatrick (UK) | Alex Bau (DE) | Alex Dima (IT) | Alix Perez (UK) | Âme (​DE​) | Andrea Rango (IT) | Artes (IT) | Awesound (IT) | Ben Klock (DE) | Black Coffee (ZA) | Bskrs (IT) | Calyx & Teebee (UK) | Carl Cox (UK) | Carola Pisaturo (IT) | Chris Liebing (DE) | Clap Contagion (IT) | Clod (IT) | Daniele Baldelli (IT) | David August (DE) | Davide Squillace (IT) | Degios (IT) | Derrick Carter (US) | Derrick May (US) | Die Antwoord (ZA) | Die Antwoord (ZA) | Discrete Circuit (DE) | Dixon (DE) | Dj Harvey (US) | Dj Sneak (CA) | Eats Everything (UK) | Elektro Guzzi (A​T​) | Ellen Allien (DE) | Floorplan (US) | Gandalf (IT) | Giorgia Angiuli (IT) | I-Robots (IT) | Ilario Alicante (IT) | Ivy Lab (UK) | Jamie Jones (US) | Jonas Kopp (AR) | Joseph Capriati (IT) | Just a Mood (IT) | Kerri Chandler (US) | Kevin Saunderson (US) | Kings of House NYC ​- ​David Morales (US), Louie Vega (US), Tony Humphries (US) | Kölsch | Lele Sacchi (IT) | Len Faki (DE) | Lil Louis (US) | Lollino (IT) | Mano Le Tough (IRL) | Marc Houle (CA) | Marcel Dettmann (DE) | Marco Faraone (IT) | Marshall Jefferson (US) | Martin Buttrich (US) | Mathew Johnson (CA) | Mettiu (IT) | Mind Against (IT) | Minilogue ​- Marcus Henriksson (​S​E), Sebastian Mullaert ​(​​SE​) | Munir Nadir (IT) | My Favourite Robot (CA) | Nastia (UKR) | Nina Kraviz (RUS) | Noizy Knobs (IT) | Pan-Pot (DE) | Paul Ritch (FR) | Pfirter (AR) | Pillow Talk (US) | Prins Thomas (NO) | Recondite (DE) | Reeko (ES) | Rockwell (UK) | Rude (IT) | Sandrino (DE) | Say Yeah Crew (IT) | Seth Troxler (US) | Sirius Mode-Selektor (DE) | Solomun (BA) | Somne (IT) | Stacey Pullen (US) | Sven Väth (DE) | Tale of US (IT) | The Dreamers (IT) | The Martinez Brothers (US) | The Taste (IT) | Virgo Four (US) | Wood Step (IT) | Young Marco (NL)

2014

88 Bros (IT) | Ackeejuice Rockers (IT) | Adam Beyer (SE) | Alan Fitzpatrick (UK) | Alex Dima (IT) | Andrea Rango (IT) | Awesound (IT) | Barnt (DE) | Better Lost Than Stupid – Davide Squillace (I​T​), Martin Buttrich (​DE​), Matthias Tanzmann (​DE​) | Bloody Beetroots (IT) | Boaz van de Beatz (NL) | Borderland – Juan Atkins (US) & Moritz von Osvald (​DE) | Canblaster (FR) | Chris Liebing (​DE) | Ckrono (IT) | Clap Contagion (IT) | Clod (IT) | Decoside (IT) | Degios (IT) | Derrick May (US) | Dilligas (IT) | Disclosure (UK) | Dj Sneak (CA) | Dj Rame (IT) | Ellen Allien (DE) | Gandalf (I​T​) | Gardens of God (LT) | Genau Friends (IT) | Giorgio Gigli (IT) | Icebreaker (IT) | Jackmaster (UK) | Jeff Mills (US) | Joseph Capriati (IT) | Juan Atkins (US) | Just a Mood (IT) | Karenn – Sheworks (UK) | Karmatic (IT) | Kerri Chandler (US) | Lele Sacchi (IT) | Len Faki (DE) | Leon (IT) | Lnripley (IT) | Lollino (IT) | Lucy (DE) | Maceo Plex (US) | Mano Le Tough (DE) | Marco Carola (IT) | Moodymann (US) | Munir Nadir (IT) | Nine to Five (IT) | Omar-S (US) | Pink Holy Days (IT) | Raffele Attanasio (IT) | Razihel (IT) | Richie Hawtin (CA) | Rick Wilhite (US) | Rude (IT) | Sheworks (UK) | Skream (UK) | Slesh (IT) | Soul Clap (US) | Steffi (DE) | Strip Steve (FR) | Tale of Us (IT) | Timo Maas (DE) | The Martinez Brothers (US) | Tony Humphries (US) | Whyt Noyz (UK)

2013

Adam Beyer​ ​(​SE) | Agoria (F​R​) | Apollonia – Dan Ghenacia (F​R​) Dyed Soundorom (F​R​) Shonky (F​R​) | Ben Klock (​DE​) | Blawan (UK) | Boddika (UK) | ​Bugge Wesseltoft (N​O​) | Carl Cox (UK) | Damian Lazarus (UK) | Dan Ghenacia (​FR​) | Derrick May (US) | Dixon (DE) | Dj Harvey (US) | DVS1 (US) | Eats Everything (UK) | Ellen Allien (DE) | Erol Alkan (UK) | Federico Buratti (IT) | Gandalf (I​T​) | Henrik Schwarz (​DE​) | Joseph Capriati (IT) | Joy Orbinson (UK) | Just a Mood (I​T​) | Kerri Chandler (US) | Kerri Chandler (US) | Laurent Garnier (F​R​) | Leon (IT) | Lollino (I​T​) | Luciano (CH) | Maceo Plex (US) | Magda (US) | Marco Carola (IT) | Matador (IRL) | Mathew Johnson (CA) | ​​Matthias Tanzmann (​DE​) | Midnight Operator (DE) | Nicole Moudaber (UK) | Pan-Pot (DE) | Richie Hawtin (CA) | Rudemates (IT) | Say Yeah Crew (IT) | System of Survival (I​T​) | Tai (UK) | Terrence Parker (US) | ​​The Martinez Brothers (US) | Visionquest – Ryan Crosson (US), Lee Curtis (US), Shaun Reeves (​DE​), Seth Troxler (US) | Vitalic (FR) | Zombie Nation (US)

2012

​2manydjs (B​E​) | Agoria (FR) | Apollonia – Dan Ghenacia (F​R​) Dyed Soundorom (F​R​) Shonky (F​R​) | Brandt Bauer Frick (​DE​) | Carl Cox (UK) | Chris Liebing (​DE) | Cobblestone Jazz – Mathew Jonson (​DE​), Danuel Tate (C​A​), Tyger Dhula (C​A​) | Davide Squillace (I​T​) | Deadmau5 (CAN) | Derrick May (US) | Dixon (DE) | Dubfire (US) | Fatboy Slim (UK) | Gandalf (I​T​) | John Digweed (UK) | John Heckle (UK) | Just a Mood (I​T​) | Lollino (I​T​) | Maetrik (US) | ​Marcellus Pittman (US) | ​Misty Rabbit (F​R​) | Renè (I​T​) | Say Yeah Crew (I​T​) | Seth Troxler (US) | Shaun Reeves (​DE​) | Shaun Reeves (​DE​) | Sossa (I​T​) | Step (IT) | System of Survival (I​T​) | Tale of Us (I​T​) | The Martinez Brothers (US)

2011

Andrea Belli (IT) | Art Department (CA) | Aufgang (DE) | Carl Craig (US) | Cassy (UK) | Chuck Flash (US) | Damian Lazarus (UK) | Davide Squillace (IT) | Derrick May (US) | DJ W!ld (IT) | Federico Buratti (IT) | Federico Gandin (IT) | Gandalf (IT) | Green Velvet (US) | Guy Gerber (ISR) | I-Robots (IT) | John Digweed (UK) | Karizma (US) | Kyle Hall (US) | Laurent Garnier (FR) | Lil’ Louis (US) | Lollino (IT) | Luca Pussycat (IT) | Mirko Loko (CH) | Rick Wilhite (US) | Shinedoe (NL) | Space Dimension Controller (UK) | Stacey Pullen (US) | Steffi (DE) | Tale Of Us (IT) | Tama Sumo (DE) | Tania Vulcano (ES) | Underworld (UK) | Visionquest – Ryan Crosson (US), Le​e​ Curtis (US), Shaun Reeves (​DE), Seth Troxler (US)

2010

2manydjs (BE) | Anthony “Shake” Shakir (US) | Derrick May (US) | Dixon (DE) | Ellen Allien (DE) | Ernesto Ferreyra (AR) | Greg Gow (CA) | Guillaume & The Coutu Dumont (CA) | Ilario Alicante (IT) | Karotte (DE) | Keith Worthy (US) | Kyle Hall (US) | Mike Huckaby (US) | MCDE – Motor City Drum Ensemble (DE) | Nathan Detroit (UK) | Patrice Scott (US) | Robert Hood (US) | Sven Väth (DE) | The Chemical Brothers (UK)

2009

A Mountain Of One (UK) | Bloody Beetrots (IT) | Boosta (IT) | Chris Carrier (FR) | Danny Fiddo (ES) | Derrick May (US) | Didier Allyne | DJ Torpez (IT) | Frola (IT) | Gambo (IT) | Hugo (DE) | Josh Wink (US) | Krakatoa (IT) | Luciano (CH) | Mauro Picotto (IT) | Michel Cleis (CH) | Mike Huckaby (US) | Motel Connection (IT) | Omar S (US) | Phil Weeks (FR) | Ricardo Villalobos (DE) | Richie Hawtin (CA) | Stacey Pullen (US) | Sten (IT) | Subsonica (IT) | Vasta (IT)

2008

​​Beat Pharmacy (US) | ​Cosmic Twins – Derrick May (US), François Kevorkian (US) |​ ​Dennis Ferrer (US) |​​ ​DJ Torpez (I​T​) | ​​​Joaquin “Joe” Claussel (US) | ​​​​​Krakatoa (I​T​) | Loco Dice (​TN​) | ​​​​Moodymann (US) |​​ ​tINI​​ ​(​DE)

2007

Dan Ghenacia (FR​) |​ Derrick May (US) | ​​DJ Torpez (I​T​) |​ ​Krakatoa (I​T​) | ​​Manuel Moroni​ ​(I​T​) |​ ​​​​Stacey Pullen (US)​ ​|​ Underground Resistance (US)

2006

Derrick May (US) |​​ Federico Gandin (IT​) |​ Kevin Saunderson (US) | ​ Lorenzo LSP (I​T​​​​​​)

2005

Derrick May (US) |​​ Stacey Pullen (US)